24 мая 2012, четверг 07:04
Партнеры
Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. N 47 і від 4 червня 2007 р. N 795
20 января 2012, 14:56
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2012 р. №
Київ
Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України
від 31 січня 1992 р. N 47
і від 4 червня 2007 р. N 795
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України такі зміни:
пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. N 47 „Про затвердження зразків національних та міжнародного посвідчень водіїв і документів, необхідних для реєстрації транспортних засобів” (ЗП України, 1992, N 3, ст. 57; 1995 р., N 6, ст. 140; Офіційний вісник України, 2007 р., № 66, ст. 2548) виключити;
абзац другий пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2007 р. N 795 „Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та територіальними органами і підрозділами Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання” (Офіційний вісник України, 2007 р., N 42, ст. 1671; 2009 р., N 9, ст. 272) виключити.
Прем’єр-міністр України М. АЗАРОВ
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. № 47 і від 4 червня 2007 р. № 795”
Обґрунтування необхідності прийняття акта
На виконання доручення Президента України від 29 листопада 2011 року № 1-1/2813 стосовно вжиття заходів до унеможливлення встановлення будь-яких не передбачених законодавством надбавок до цін, визначених виробниками: на номерні знаки, іншу продукцію, які реалізуються Державною автомобільною інспекцією Міністерства внутрішніх справ України, а також до вартості бланків проїзного документа дитини, посвідки на постійне та тимчасове проживання для іноземних громадян та осіб без громадянства, паспорта громадянина України для виїзду за кордон Міністерством внутрішніх справ розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. № 47 і від 4 червня 2007 р. № 795”.
2. Мета і шляхи її досягнення
Проект постанови розроблено на виконання доручення Президента України від 29 листопада 2011 року № 1-1/2813 з метою зменшення витрат для фізичних та юридичних осіб під час надання послуг підрозділами МВС та ДМС за рахунок скасування надбавки до цін, визначених виробниками.
3. Правові аспекти
Правовідносини в зазначеній сфері врегульовано постановами Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. № 47 „Про затвердження зразків національних та міжнародного посвідчень водіїв і документів, необхідних для реєстрації транспортних засобів”, від 4 червня 2007 року № 795 „Про затвердження Переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та територіальними органами і підрозділами Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання”.
Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація акта не потребуватиме додаткових фінансових витрат з державного бюджету. Зменшення надходжень спеціального фонду державного бюджету МВС у 2012 році прогнозується в сумі 200 млн. грн.
5. Позиція заінтересованих органів
Проект потребує погодження з Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством юстиції та Державною міграційною службою.
6. Регіональний аспект
Проект постанови не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
7. Запобігання корупції
У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.
8. Громадське обговорення
Проект постанови не потребує консультацій з громадськістю
9. Позиція соціальних партнерів
Проект нормативно-правового акта не стосується соціально-трудової сфери.
10. Оцінка регуляторного впливу
Проектом акта пропонується скасувати надбавки до цін, визначених виробниками, на номерні знаки, іншу продукцію, які реалізуються Державною автомобільною інспекцією Міністерства внутрішніх справ України, а також до вартості бланків проїзного документа дитини, посвідки на постійне та тимчасове проживання для іноземних громадян та осіб без громадянства, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що реалізуються підрозділами Державної міграційної служби. Прийняття регуляторного акта сприятиме зниженню вартості бланкової продукції і номерних знаків, що використовуються під час надання зазначених адміністративних послуг.
11. Прогноз результатів
Прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. № 47 і від 4 червня 2007 р. № 795” забезпечить зменшення витрат для фізичних та юридичних осіб під час надання послуг, які передбачають видачу номерних знаків, іншої продукції, що реалізується Державною автомобільною інспекцією, а також бланків проїзного документа дитини, посвідки на постійне та тимчасове проживання для іноземних громадян та осіб без громадянства, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що реалізуються підрозділами Державної міграційної служби, за рахунок скасування надбавки до цін, визначених виробниками.
Міністр В.Ю. Захарченко
Аналіз регуляторного впливу
до проекту постанови Кабінету Міністрів України
„Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. № 47 і від 4 червня 2007 р. № 795”
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Проект постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. № 47 і від 4 червня 2007 р. № 795” розроблено Міністерством внутрішніх справ на виконання доручення Президента України від 29 листопада 2011 року № 1-1/2813 стосовно вжиття заходів до унеможливлення встановлення будь-яких не передбачених законодавством надбавок до цін, визначених виробниками: на номерні знаки, іншу продукцію, які реалізуються Державною автомобільною інспекцією Міністерства внутрішніх справ України, а також до вартості бланків проїзного документа дитини, посвідки на постійне та тимчасове проживання для іноземних громадян та осіб без громадянства, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що реалізуються підрозділами Державної міграційної служби.
2. Визначення цілей державного регулювання
Метою вказаного регулювання є скасування надбавок до цін, визначених виробниками: на номерні знаки, іншу продукцію, які реалізуються Державною автомобільною інспекцією Міністерства внутрішніх справ України, а також до вартості бланків проїзного документа дитини, посвідки на постійне та тимчасове проживання для іноземних громадян та осіб без громадянства, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що реалізуються підрозділами Державної міграційної служби.
3. Альтернативні способи досягнення встановлених цілей
Проект постанови розроблено на виконання доручення Президента України від 29 листопада 2011 року № 1-1/2813, тобто альтернативного рішення не передбачається.
4. Опис механізму, який пропонується для розв’язання проблеми
Проектом акта пропонується скасувати надбавки до цін, визначених виробниками, на номерні знаки, іншу продукцію, які реалізуються Державною автомобільною інспекцією Міністерства внутрішніх справ України, а також до вартості бланків проїзного документа дитини, посвідки на постійне та тимчасове проживання для іноземних громадян та осіб без громадянства, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що реалізуються підрозділами Державної міграційної служби.
Унесення запропонованих змін буде сприяти:
зниженню вартості бланкової продукції та номерних знаків під час надання адміністративних послуг;
забезпеченню сприятливих умов для реалізації юридичними та фізичними особами прав, свобод і законних інтересів.
5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта
Прийняття регуляторного акта сприятиме зниженню вартості бланкової продукції і номерних знаків, що використовуються під час надання адміністративних послуг.
Перешкод для реалізації норм регуляторного акта в разі його прийняття немає. Ризик впливу реальних зовнішніх та внутрішніх чинників на дію регуляторного акта не передбачається.
6. Очікувані результати прийняття регуляторного акта
Сфера дії Витрати Вигоди
Держава Призведе до втрат спеціального фонду Державного бюджету України Удосконалення системи надання адміністративних послуг органами внутрішніх справ
Суб’єкти господарювання Відбудеться зменшення витрат при отриманні платних послуг Доступність та відкритість надання послуг та забезпечення умов для реалізації юридичними особами прав, свобод і законних інтересів
Громадяни Відбудеться зменшення витрат при отриманні платних послуг Доступність та відкритість надання послуг та забезпечення умов для реалізації фізичними особами прав, свобод і законних інтересів
7. Обґрунтування строку чинності регуляторного акта
Акт набирає чинності з дня опублікування. Термін дії є необмеженим до прийняття нових положень законодавства у сфері надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг юридичним і фізичним особам.
8. Визначення показників результативності регуляторного акта
Показниками результативності регуляторного акта є :
- кількість суб’єктів господарювання, на які поширюватиметься дія регуляторного акта, необмежена (дія регуляторного акта поширюватиметься як на юридичних, так і фізичних осіб, які будуть отримувати платні послуги);
- рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб щодо основних положень акта достатній: проект розміщено на офіційному веб-сайті МВС. Після прийняття акта його буде опубліковано в установленому законодавством порядку.
9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття
Базове відстеження результативності дії цього акта буде здійснюватися за підсумками року, у якому прийматиметься зазначений регуляторний акт, шляхом аналізу рівня надходжень коштів до спеціального фонду державного бюджету та даних фінансової звітності.
Повторне відстеження планується здійснити через рік після набуття чинності регуляторним актом, за результатами якого можна зробити порівняння показників базового та повторного відстеження.
Періодичне відстеження планується здійснювати раз на три роки, починаючи з дня закінчення виконання заходів з повторного відстеження.
Міністр В.Ю. Захарченко
Редакция
Электронная почта: info@polit.ua
|
Телефон: +38 (044) 278-2888, +38 (068) 363-0661
|
Адрес: г. Киев, ул. Пушкинская, 1-3/5, оф.54
Выходит с ноября 2009 г.
При любом использовании материалов веб-сайта ссылка на Полiт.ua обязательна.
При перепечатке в Интернете обязательна гиперссылка www.polit.ua.
Все права защищены и охраняются законом.
© Полiт.ua, 2009–2011.
